Femundlopet 2020 acabada! 450km

Ja podem dir que hem aconseguit l’ambiciós objectiu marcat per aquesta temporada!!! Estem molt contens.

Va començar sent una cursa tranquila, amb bona climatologia, però a mida que avançaven els quilòmetres va esdevenir una dura cursa, com és habitual en aquesta zona, ja que transcorre per paratges de montanya. A partir del quart tram (Sovollen-Orkelbogen) de 112km, la climatologia va posar en problemes a molts equips, fortes ratxes de vent de 17-19 m/s, van causar l’abondament de força competidors. El nostre equip va aguantar molt bé, tot i que a partir d’aquí el ritme va baixar bastant, degut a l’esforç fet per superar el desnivell, els quilómetres fets, i sobretot vèncer a la tempesta.

La resta fins al final de la cursa (després de la tempesta quedaven aprox. 140 km), la climatologia ja va canviar i ‘nomes’ calia lluitar contra els grans desnivells i el cansament acumulat.

El nostre equip se n’ha sortit molt bé, estem molt orgullos del treball realitzant, tant de la pretemporada feta al Pireneu, els entrenaments fets a Noruega (vam arribar aquí el 7 de gener) i la cursa feta.

El nostre resum és: No saps que és el vent fins que topes amb vent, però no saps que tens un gran equip de gossos fins que et treuen de la tempesta!

Inscrits:

Classificació:

Detall per trams:

Enllaç a les fotos publicades per la organització de la cursa…